Rozmawiali o mowie nienawiści

17 maja 2018 r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach Akademii Seniora PWSZ w Elblągu, w którym wzięli udział słuchacze Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W części wykładowej uczestnicy spotkania wysłuchali wystąpienia przygotowanego przez dr Irenę Sorokosz zatytułowanego „Hejt i mowa nienawiści – nowe zjawisko społeczne”. Tematem przewodnim wykładu były zachowania osób nacechowane wrogością, pogardą i nienawiścią. Z którymi starsze osoby spotykają się w sieci, ale i we własnym środowisku.

W części warsztatowej mgr Lidia Kęska zaproponowała zajęcia zatytułowane „Muzyczno-ruchowe recepty na zdrowie”, jako kontynuację zajęć prowadzonych w ubiegłym roku akademickim.  Uczestniczki nie tylko mają okazję do aktywności ruchowej w rytm dobranych utworów, ale przede wszystkim doświadczyć wielu pozytywnych emocji. Uśmiech jest nieodłącznym elementem tych zajęć.

Było to ostatnie w tym roku akademickim spotkanie wykładowo-warsztatowe ze słuchaczami PUTW, na którym także dyskutowano nad współpraca w kolejnym roku akademickim. Słuchacze wyrażali swoje opinie i propozycje tematyczne kolejnych zajęć w ramach Akademii Seniora.


Data publikacji: 18 maja 2018


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
Przewiń do góry