Biblioteka gromadzi księgozbiór dostosowany do potrzeb dydaktycznych Uczelni, który mieści się w dwóch budynkach, przy Al. Grunwaldzkiej oraz przy ul. Czerniakowskiej. Zasoby Biblioteki liczą obecnie 74000 woluminów. W czytelniach udostępniamy 86 tytułów gazet i czasopism drukowanych, działają tu stanowiska z dostępem do czasopism i baz elektronicznych m.in. Wirtualnej Biblioteki Nauki, Systemu Informacji Prawnej LEX i Legalis, platformy książek elektronicznych IBUK Libra, cyfrowej wypożyczalni publikacji naukowych ACADEMICA oraz internetowej wypożyczalni specjalistycznej NASBI.

 

Katalog biblioteczny działa w zintegrowanym systemie obsługi biblioteki SOWA, co umożliwia rezerwacje książek on-line. Uprawnionymi do korzystania z wypożyczalni są studenci i pracownicy PWSZ w Elblągu po zapoznaniu się ze szkoleniem bibliotecznym on-line na platformie edukacyjnej PWSZ – Moodle.

 

W tzw. „małej czytelni” przy Al. Grunwaldzkiej udostępniamy dwa stanowiska komputerowe dla osób z dysfunkcją wzroku, słuchu lub ruchu. Zapraszamy również fanpage Biblioteka PWSZ w Elblągu na Facebooku