XXVI Zjazd Delegatów Parlamentu Studentów RP

XXVI Zjazd Delegatów Parlamentu Studentów RP

Choć rok 2020 uniemożliwił tradycyjne zjazdy delegatów ze wszystkich uczelni, to Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej stanął na wysokości zadania, by tradycji co dwuletnich zjazdów stało się zadość. W sobotę 28 listopada 2020 roku delegaci z całego kraju zebrali się, by przyjąć sprawozdanie z działalności ówczesnego Przewodniczącego Dominika Leżańskiego, a także wybrać nowego zarządcę Parlamentu Studentów i jego nową ekipę, z którą przez najbliższą kadencję, będzie realizować ogólnopolskie działania. Nie zabrakło licznych pytań i dyskusji dotyczących tego najważniejszego wyboru. Trwający blisko sześć godzin zdalny zjazd delegatów zadecydował, że stanowisko nowego Przewodniczącego PSRP obejmie Mateusz Grochowiak.

Naszą Uczelnię w tym roku reprezentowała Wiceprzewodnicząca Marta Stanisławowska, która w imieniu studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu oddawała głos we wszystkich odbywających się na zjeździe wyborach.

Miejmy nadzieję, że za dwa lata nowa kadencja Rady Studentów PWSZ w Elblągu, będzie miała okazję wziąć udział w wydarzeniu w normalnych warunkach i normalnej, niepandemicznej, rzeczywistości.

 

Weronika Wójcik
Praktykantka Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą
II rok II st. Pedagogika medialna


Data publikacji: 30 listopada 2020


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
Przewiń do góry