Wykładowca z Instytutu Ekonomicznego na konferencji naukowej SGGW w Warszawie

Wykładowca z Instytutu Ekonomicznego na konferencji naukowej SGGW w Warszawie

W dniu 14 października w Warszawie odbyła się VII Konferencja Naukowa z cyklu Aktualne tendencje w międzynarodowych stosunkach gospodarczych na temat „Gospodarka światowa w dobie pandemii” organizowana przez Katedrę Ekonomii Międzynarodowej i Agrobiznesu SGGW w Warszawie. Ze względu na ograniczenia spowodowane pandemią Covid-19 spotkanie miało charakter zdalny.

Konferencja, w której łącznie udział wzięło ponad 50. prelegentów z kraju i zagranicy, składała się z sesji plenarnej oraz 6 sesji tematycznych poświęconych takim zagadnieniom jak: globalne łańcuchy dostaw w dobie pandemii, międzynarodowe przepływy kapitału, rynek pracy w UE, zastosowanie cyfryzacji w dobie pandemii.

Wśród uczestników konferencji był także pracownik Instytutu Ekonomicznego PWSZ w Elblągu dr inż. Marcin Bukowski, który wygłosił referat pt. Efektywność makroekonomiczna paneli fotowoltaicznych w świetle badań. W trakcie swego wystąpienia doktor Bukowski przedstawił wpływ pandemii COVID-19 na światowy rynek energii, ze szczególnym uwzględnieniem energetyki odnawialnej. Zaprezentowana w trakcie konferencji analiza dotyczyła wpływu zmiany sposobu użytkowania energii elektrycznej przez gospodarstwa domowe w czasie pandemii na efektywność ekonomiczną instalacji fotowoltaicznych.


Data publikacji: 19 października 2021


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
Przewiń do góry