Warsztaty dla niemieckich studentów

Warsztaty dla niemieckich studentów

Po raz 14 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu gości studentów z zaprzyjaźnionej Walter-Eucken-Schule w Karlsruhe. Przez dwa tygodnie w Instytucie Informatyki Stosowanej odbędzie się polsko-niemiecki letni kurs poświęcony budowie i eksploatacji dronów. Niemieckim studentom bardzo podoba się atmosfera panująca na Uczelni oraz polska gościnność.

 

Międzynarodowy kurs rozpoczął się 10 lipca, a zakończy 24 lipca br. Przez ten czas wysoce wykwalifikowana kadra PWSZ w Elblągu przeprowadzi warsztaty informatyczne dla ośmiorga niemieckich studentów z Walter-Eucken-Schule w ramach europejskiego programu Erasmus +.

 

Podczas zajęć w nowoczesnych laboratoriach komputerowych młodzi informatycy będą mieli między innymi okazję sprawdzić na symulatorach lotu swoje umiejętności w zakresie pilotażu dronów. Poznają oni również zastosowania dronów w inspekcjach jednostek morskich (statki hydrograficzne), inspekcjach linii energetycznych i kontroli obiektów przemysłowych. Warsztaty odbędą się również terenie elbląskiej starówki, gdzie studenci wezmą udział w przelotach symultanicznych nad wykopaliskami prowadzonymi przez Muzeum Archeologiczno-Historyczne. Zgodnie z programem podczas wizyty na zamku w Radzyniu Chełmińskim niemiecka młodzież zostanie zapoznana z tajnikami fotografii lotniczej oraz sposobami filmowania z powietrza.

 

- Zaproponujemy naszym gościom, aby zmierzyli się z pilotażem kładrokopterów,  przede wszystkim poprzez podjęcie próby ich nie zniszczenia. – mówi dr inż. Henryk Olszewski, wykładowca w Instytucie Informatyki Stosowanej PWSZ w Elblągu

 

W trakcie zajęć laboratoryjnych studenci poznają oprogramowanie analizujące zdjęcia i filmy oraz będą generować modele 3D tych obiektów wcześniej rejestrowane z powietrza za pomocą dronów.

 

- Wykonanie wszystkich powyższych zadań sprawi, że niemieccy goście wyjadą z Polski z wydrukowanymi w technologii przyrostowej modelami 3D budynków naszej starówki oraz zamku w Radzyniu Chełmińskim. Miejmy nadzieją, że modele te zachęcą następne grupy studentów z uczelni w Karlsruhe do kolejnych wizyt na naszej Uczelni i zwiedzania Elbląga oraz okolic. – dodaje dr inż. Olszewski.

 

W programie wizyty, oprócz nauki, znajduje się m.in.: zwiedzanie miejsc związanych z historią i kulturą Elbląga, Malborka, Trójmiasta oraz Warszawy.

 


Data publikacji: 15 lipca 2019

Przewiń do góry