Informatyka to inżynierski kierunek studiów prowadzony w trybach dziennym i zaocznym, ukończenie którego zagwarantuje Ci solidne wykształcenie, co przełoży się na pewne zatrudnienie w branży informatycznej.

Jeśli masz smykałkę do informatyki oraz interesują Cię innowacje i najnowsze technologie to jest to kierunek dla Ciebie!

 

NASZE ATUTY 

Wybierając informatykę w naszej Uczelni zdobędziesz praktyczne umiejętności i kompleksową wiedzę, która pozwoli Ci podjąć pracę zaraz po zakończeniu, a często nawet jeszcze podczas trwania studiów. Jak to możliwe? Przekonaj się, co wyróżnia nasze studia na tle innych uczelni:

 

 • Za te studia w PWSZ w Elblągu nic nie płacisz!
 • Brak progów punktowych – zdałeś maturę – składaj dokumenty, a na pewno Cię przyjmiemy!
 • Naszą przewagą jest duży wymiar praktyk – podczas studiów masz aż 6 miesięcy  na zdobycie doświadczenia zawodowego u potencjalnego pracodawcy!
 • Przygotujemy Ciebie do wybranego zawodu poprzez zajęcia praktyczne w nowoczesnych laboratoriach komputerowych, wyposażonych w najwyższej jakości sprzęt i najnowsze oprogramowanie. Urządzenia do modelowania oraz druku 3D, roboty, drony oraz innowacyjne możliwości wykorzystania wirtualnej rzeczywistości czekają na Ciebie!
 • Wiele zajęć poprowadzą dla Ciebie wykładowcy z Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, zdobędziesz więc tę samą wiedzę, co absolwenci tych prestiżowych uczelni.
 • Będziesz miał niepowtarzalną okazję bezpłatnie skorzystać z kosztownych szkoleń takich jak: kursy Cisco, Linux LPI, RedHat, Scrum, Google Analytics, kurs sztucznej inteligencji, kursy konstruowania i eksploatacji bezzałogowych statków powietrznych (dronów), czy też  kursy programowania pod patronatem firmy Intel. Nie tylko zaoszczędzisz więc własne pieniądze, ale zdobyte kompetencje z pewnością wyróżnią twoje CV na tle innych kandydatów.
 • Nasz zespół e-sportowy czeka na Ciebie! Damy Ci wyjątkową szansę sprawdzenia swoich umiejętności gracza na arenie ogólnopolskiej.

 

CO PO STUDIACH?

Co można dalej studiować? (I st. i j.m.)

Po studiach I stopnia na kierunku Informatyka możesz od razu podjąć pracę lub kontynuować edukację na studiach II stopnia, zdobywając stopień magistra inżyniera.

 

Sylwetka absolwenta

Zostając absolwentem informatyki zdobędziesz wszechstronne wykształcenie z zakresu m.in.: programowania, systemów baz danych, tworzenia aplikacji, grafiki komputerowej, architektury systemów komputerowych oraz projektowania nowoczesnych systemów oprogramowania. Dzięki długoterminowej praktyce zawodowej pogłębisz wiedzę zdobytą w toku studiów poprzez praktyczne rozwiązywanie rzeczywistych zadań. Będziesz umiał:

 • programować w najczęściej wykorzystywanych językach programowania (Java, JavaScrcipt, C#, PHP, Python i inne),
 • projektować, tworzyć i zarządzać bazami danych Oracle, MS SQL Server, PostgreSQL, MySQL
 • tworzyć nowoczesne aplikacje internetowe oraz przeznaczone na urządzenia mobilne
 • administrować systemami, systemami chmurowymi i sieciami komputerowymi
 • zbudować własnego drona
 • stworzyć grę
 • zaprojektować  sztuczną inteligencję
 • planować i realizować duże projekty i zadania w zespole informatycznym

 

Praca po studiach

Kierunek informatyka powstał przy współpracy z pracodawcami poszukującymi kompetentnych pracowników, wyposażonych w praktyczną wiedzę. Z łatwością znajdziesz pracę w wybranym przez Ciebie zawodzie w branży informatycznej. Będziesz mógł pracować m.in. jako:

➲    programista znający wiele języków programowania, w tym m.in. JAVA, JavaScript, C#, PHP, Python

➲    programista aplikacji internetowych oraz przeznaczonych na urządzenia mobilne

➲    programista sztucznej inteligencji

➲    administrator sieci komputerowych i systemów chmurowych

➲    specjalista wsparcia technicznego

➲    specjalista z zakresu geoinformatyki i geomatyki

➲    grafik komputerowy

 

„Nawet dwukrotność aktualnej liczby absolwentów informatyki zostałaby co roku wchłonięta przez rynek pracy z ofertą najwyższych zarobków w regionie!”

 

JAK SIĘ STUDIUJE?

Opinie o studiach

„Studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu wspominam bardzo dobrze, poznałem tam zarówno fajnych studentów jak i ciekawych wykładowców. Był to jeden z najpiękniejszych momentów w moim życiu, do którego z sentymentem zawsze będę wracał pamięcią!”- Arkadiusz, absolwent informatyki

„Nabór kadry do naszego przedsiębiorstwa opiera się na kandydatach z profilowym wykształceniem informatycznym i są to przede wszystkim absolwenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Wiedza teoretyczna oraz realna praktyka doskonale przygotowują absolwentów PWSZ w Elblągu do realizacji zadań informatycznych stawianych im w naszym przedsiębiorstwie.” – Arkadiusz Wojtal, właściciel firmy KONI Systemy IT

 „OPEGIEKA od wielu lat współpracuje z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Elblągu w zakresie pozyskiwania studentów i absolwentów kierunków informatycznych. Osoby te wykazują inicjatywę oraz zapał do pracy. Posiadają dobre podstawy wiedzy z zakresu technologii informatycznych wykorzystywanych w naszej firmie.” – mgr inż. Florian Romanowski, prezes zarządu firmy OPEGIEKA Sp. z o.o.

 

Specjalności

Po II roku studiów wybierasz swoją ścieżkę dyplomowania, do wyboru masz następujące specjalności:

➲    administracja systemów i sieci komputerowych

➲    projektowanie baz danych i oprogramowanie użytkowe

➲    modelowanie 3D w zastosowaniach medycznych, prototypowaniu i mediach interaktywnych

 

Program studiów

➲    Programowanie w językach skryptowych i nie tylko

➲    Grafika i silniki gier komputerowych

➲    Aplikacje na urządzenia mobilne

➲    Aplikacje internetowe

➲    Fotogrametria i prototypowanie obiektów

➲    Sieci komputerowe i systemy chmurowe

➲    Geoinformatyka

➲    Budowa dronów

➲    Sztuczna inteligencja

➲    I wiele innych

 

 

Koła zainteresowań:

Studia to oczywiście nie tylko praktyka i nauka. W PWSZ w Elblągu damy Ci możliwość rozwijania swoich pasji w IEEE Elblag Student Branch oraz wielu sekcjach Studenckiego Koła Naukowego w Instytucie Informatyki Stosowanej:

➲    Sekcja FUTURE3D - innowacyjne osiągnięcia z zakresu skanowania i druku 3D, tworzenie grafiki komputerowej i trójwymiarowych obiektów z wykorzystaniem najnowszego oprogramowania, technologia motion capture oraz robotyka mobilna - to wszystko czeka na Ciebie w FUTURE3D!

➲    Sekcja Nowe Technologie Informatyczne - innowacje oraz najnowsze osiągnięcia technologii informatycznych poznasz w sekcji NTI!

➲    Sekcja Akustyk - interesujesz się muzyką, chciałbyś poznać tajniki produkcji i obróbki dźwięku oraz móc korzystać z bogato wyposażonego, profesjonalnego studia nagraniowego? Nie czekaj i dołącz do Akustyka!

➲    Sekcja fotograficzna - lubisz robić zdjęcia i interesujesz się fotografią? Dołącz do sekcji fotograficznej, gdzie będziesz mógł rozwijać swoją pasję!

➲    Sekcja Pyth-ON – zaprogramujesz tutaj w języku Python bota internetowego, grę, sztuczną inteligencję i wiele ciekawych innych aplikacji

 

Praktyki, współpraca z pracodawcami

➲     Poczuj praktyczny wymiar studiowania - aż 6 miesięcy praktyki w wybranej firmie branży informatycznej da Ci niepowtarzalną szansę zdobycia doświadczenia i umiejętności!

➲     Praktyki naszych studentów są ponad 2 razy dłuższe niż studentów tożsamego kierunku większości uczelni! Pełny semestr studiów, to wystarczający okres, abyś zapoznał się z realiami pracy w zawodzie i poznał działania prowadzone przez specjalistów na różnych stanowiskach. Studenci kierunku informatyka odbywają praktyki m.in. w: Asseco Poland SA, OKE Software, DXC Technology, Atos Poland, Percall Group, OPEGIEKA Sp. z o.o., Furgonetka Sp. z o.o., The Construct Sp. z o.o., Centrum Światowid czy też Jednostce Wojskowej FORMOZA.

➲     Studenci informatyki PWSZ w Elblągu są cenieni wśród pracodawców. Znaczna część studentów jeszcze w czasie trwania studiów znajduje zatrudnienie w wybranym zawodzie, a blisko połowa wszystkich prac dyplomowych stanowi prace aplikacyjne, które poprzez naukowe opracowanie istniejących problemów w realny sposób przyczyniają się do rozwoju oraz wdrażania nowych rozwiązań informatycznych!

➲     Damy Ci możliwość szlifowania swoich umiejętności i zdobycia cennego doświadczenia na praktykach zagranicznych we współpracujących z nami instytucjach w Niemczech!

 

 

Infrastruktura

➲    Będziesz korzystał z najnowocześniejszego sprzętu i oprogramowania w świetnie wyposażonych laboratoriach komputerowych.

➲    W PWSZ w Elblągu czekają na Ciebie wykorzystywane przez nas innowacyjne technologie z zakresu skanowania i modelowania 3D, motion capture, bezzałogowych statków powietrznych (dronów) oraz robotyki.

➲    W Instytucie dostępne jest profesjonalne studia nagraniowe wykorzystywane przez sekcję SKN IIS Akustyk.

➲    W wolnym czasie odpoczniesz w naszej strefie Chill i będziesz mógł skorzystać z komputerów, które udostępniamy studentom w przerwach między zajęciami.

➲    Dom Studencki zlokalizowany jest w centrum miasta, bardzo blisko Uczelni oraz w bezpośrednim sąsiedztwie parku. To nowoczesny, spełniające wszystkie standardy budynek, który zapewni Ci komfortowe warunki mieszkania w doborowym towarzystwie i miłej atmosferze.

➲    W PWSZ w Elblągu czeka na Ciebie również biblioteka i czytelnia, gdzie prowadzimy prenumeratę gazet i czasopism branżowych m.in.: IT Professional, Computerworld, Linux Magazine, Programista oraz Elektronika praktyczna.

Wykładowcy

➲   Najlepsi specjaliści – informatycy wchodzą w skład naszej kadry akademickiej, a ich wiedza i doświadczenie są na bieżąco wykorzystywane w doskonaleniu programów kształcenia.

➲   Znaczna część kadry na kierunku informatyka to wykładowcy-praktycy, z których wielu nauczycieli akademickich wykłada również na Politechnice Gdańskiej.

➲   Dzięki małej liczbie studentów w grupie, będziesz miał dobry i szybki kontakt z wykładowcą. Komunikacja za pośrednictwem USOSa- elektronicznego dzienniczka jest bardzo dobrze oceniana i dogodna dla studentów.

 

JAK SIĘ DOSTAĆ NA INFORMATYKĘ?

Przedmioty maturalne

Podstawą wpisania na listę studentów jest u uczelniany wskaźnik rekrutacyjny W obliczany ze wzoru: W = 2 *P1 + 0,25 *P2 + 0,25 *P3,

gdzie P1, P2, P3 – są to punkty za przedmioty maturalne:  

➲      matematyka albo fizyka albo informatyka (P1)

➲      język polski (P2)

➲      język obcy (P3)

W przypadku nowej matury w obliczeniu W uwzględnia się wyniki części pisemnej egzaminu maturalnego, gdzie wynik procentowy jest równy liczbie punktów. Liczba punktów „P” jest wyznaczana według jednego z następujących wariantów i jest równa:

 • liczbie punktów za egzamin zdawany wyłącznie na poziomie podstawowym,
 • sumie punktów uzyskanych na poziomie podstawowym i rozszerzonym,
 • podwojonej liczbie punktów za egzamin zdawany na poziomie rozszerzonym (w przypadku, gdy na świadectwie dojrzałości nie są podawane dodatkowo punkty za poziom podstawowy),
 •  podwojonej liczbie punktów w przypadku egzaminów, dla których nie były przewidziane dwa poziomy.

Progi punktowe

W PWSZ w Elblągu nie ma progów punktowych! Wystarczy zdać maturę!

 

Liczba miejsc:

135 osób (studia stacjonarne) - zapewniamy zajęcia w małych grupach!

60 osób (studia niestacjonarne) - zapewniamy zajęcia w małych grupach!

 

WAŻNE INFORMACJE  DLA KANDYDATÓW

Rekrutacja rusza 28 maja

Opłata rekrutacyjna: 85 zł

Dokumenty:

 • podanie o przyjęcie na wybrany kierunek, specjalność i formę studiów (wygenerowane przez elektroniczny system rekrutacji),
 • poświadczoną przez uczelnię kopię świadectwa dojrzałości albo świadectwa dojrzałości i zaświadczenia o wynikach egzaminu maturalnego z poszczególnych przedmiotów, o których mowa w przepisach o systemie oświaty,
 • aktualną fotografię zgodną z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych,
 • zaświadczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań do podjęcia nauki w szkole wyższej na wybranym kierunku studiów,
 • kandydaci niepełnosprawni – orzeczenie o ustaleniu stopnia niepełnosprawności,

 Kandydat zobowiązany jest do uiszczenia opłaty rekrutacyjnej w wysokości 85 zł na numer konta bankowego, wygenerowany przez system elektronicznej rekrutacji.

Wybierz interesującą Cię ścieżkę kształcenia: