Absolwentki z Turcji w PWSZ w Elblągu

Absolwentki z Turcji w PWSZ w Elblągu

Ponownie mamy przyjemność gościć w murach naszej Uczelni absolwentki Recep Tayyip Erdogan University w Turcji- Hatice Ebrar Yildiz oraz Ece Kula. Jako studentki filologii angielskiej po raz pierwszy zetknęły się z PWSZ w Elblągu w roku akademickim 2018/2019 w czasie wymiany studenckiej w ramach programu Erasmus+.

Ich pierwsza wizyta w Polsce zrobiła na nich bardzo duże wrażenie. Można powiedzieć, że od tamtego czasu są swoistymi ambasadorkami Elbląga i naszej Uczelni.

- Gdy znajomi pytają się mnie czy warto przyjechać do Elbląga, to bez wahania mówię, że tak! – mówi Hatice Ebrar Yildiz.

Z początkiem sierpnia rozpoczynają 3-miesięczny staż absolwencki w Biurze Promocji i Współpracy z Zagranicą PWSZ w Elblągu, gdzie będą mogły wykorzystać zdobyte w trakcie studiów umiejętności i wiedzę. W czasie stażu czeka na nie wiele wyzwań oraz możliwość zaangażowania się w promocję zarówno PWSZ w Elblągu, jak również wyjazdów w ramach Erasmus+.

Zaangażowanie w rozwój treści promocyjnych, promocja wyjazdów w programie Erasmus+, czy też branie udziału w realizacji materiałów filmowych, to tylko jedne z wielu zadań, które czekają na nie w czasie stażu.

Oczywiście wyjazdy w ramach programu Erasmus+ to nie tylko nauka i praktyka, ale również zwiedzanie i poznawanie nowych kultur. Tak samo podchodzą do tego Ece i Hatice.

- Chcemy wykorzystać czas wyjazdu do maksimum i zwiedzić jak najwięcej! Planujemy zobaczyć Jarmark Św. Dominika w Gdańsku oraz wyjechać do Wiednia. Bardzo lubimy poznawać historię i kulturę miejsc, które zwiedzamy  – mówią zgodnie Ece i Hatice.

Bardzo cieszymy się z ponownego przyjazdu Ece i Hatice do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu i jesteśmy pewni, że kolejne 3 miesiące będą obfitowały w niezapomniane wrażenia.


Data publikacji: 03 sierpnia 2021


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
Przewiń do góry