Studenci Informatyki w Londynie

Studenci Informatyki w Londynie

Studenci Informatyki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej Elblągu odbyli zajęcia wyjazdowe w Londynie. W dniach 20-21 listopada przyszli inżynierowie grafiki komputerowej i multimediów między innymi wzięli udział w wykładzie “Can knowledge-based AI aid human-machine collaboration?”. Spotkanie poprowadziła Alessandra Russo, profesor w dziedzinie Applied Computational Logic w Imperial College London na Wydziale Inżynierii w Katedrze Informatyki. Wykład odbył się w auli w budynku im. Sir Alexander Fleming, Imperial College London w kampusie South Kensington.

Przed wykładem dokonania pani profesor Alessandry Russo przedstawił profesor Daniel Rueckert także z Imperial College London. Natomiast po wykładzie Vote of Thanks przypadło profesorowi Antonisowi C. Kakas z Uniwersytetu Cypryjskiego.

W ramach przedmiotu „Komputerowa obróbka fotografii” studenci pod opieką dra Łukasza Żołędziewskiego zwiedzili wystawę fotografii naukowej pt. „Science Photographer of the Year” w Muzeum Nauki. Wystawa jest firmowana przez Królewskie Towarzystwo Naukowe.

Studenci odwiedzili także muzea: Historii Naturalnej, Victoria and Albert Museum, British Museum oraz National Gallery.

Mimo napiętego programu znalazła się też chwila pozwalająca zachłysnąć się urokiem miasta, w tym pałacem Buckingham i specyfiką chińskiej dzielnicy - mówi Maciej Starostecki, starosta trzeciego roku IIS. 

 


Data publikacji: 21 stycznia 2020


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu

Galerie zdjęć

wszystkie galerie