PWSZ w Elblągu zainaugurowała 23. rok akademicki

PWSZ w Elblągu zainaugurowała 23. rok akademicki

30 września 2021 roku w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu odbyła się Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022.

Uroczystość poprowadził Rektor PWSZ w Elblągu dr inż. Jarosław Niedojadło, prof. uczelni, który w przemówieniu podkreślił gotowość do rozpoczęcia kolejnego roku nauki.

-Nowy rok akademicki rozpoczyna ponad 1200 studentów. Zajęcia będziemy prowadzili w trybie stacjonarnym, jednakże w podwyższonych reżimach sanitarnych. Nie wiemy jak rozwinie się pandemia, jednakże jesteśmy technicznie oraz organizacyjnie przygotowani do przejścia w tryb hybrydowego nauczania, który skutecznie testowaliśmy w minionym roku akademickim.

 

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz państwowych, samorządowych i kościelnych, władze współpracujących uczelni oraz studenci rozpoczynający studia w PWSZ w Elblągu.

Po przemówieniach przyszła chwila na wręczenie odznaczeń resortowych. Za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania Medalem Komisji Edukacji Narodowej uhonorowani zostali: dr Olga Filaszkiewicz oraz dr Robert Fidytek.

 

Najważniejszym punktem Inauguracji była immatrykulacja, podczas której ślubowanie złożyli studenci I roku wszystkich kierunków. Po wysłuchaniu akademickiej pieśni „Gaudeamus igitur” studentów przywitała Julia Socha przewodnicząca Rady Studentów PWSZ w Elblągu.

- Dobrze jest rozpocząć ten rok akademicki w sposób stacjonarny. Cieszę się, że będziecie mogli poznać naszą uczelnię oraz wykładowców. Zgłaszajcie się śmiało do nas z nowymi pomysłami, nurtującymi Was zapytaniami czy wszelkimi problemami. Pamiętajcie jesteśmy tu z Wami i dla Was.

 

Tegoroczny wykład inauguracyjny wygłosił dr Krzysztof Szczucki. Prezes Rządowego Centrum Legislacji swoje wystąpienie oparł o sentencje: „Wszelkie prawo powinno być stanowione ze względu na człowieka”.

 

 

 

Z okazji Inauguracji Roku Akademickiego 2021/2022 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu gratulacje i życzenia nadesłali:

Przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu Antoni Czyżyk 

Przewodniczący Rady Uczelni PWSZ w Elblągu dr inż. Wiesław Piotr Jastrzębski, prof. UWM

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Państwowa Uczelnia Zawodowa im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu

Państwowa Uczelnia im. Stefana Batorego w Skierniewicach

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu

Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze

 

Napisali o nas w mediach:

TVP Olsztyn, portel.pl, infor.elblag.pl, Dziennik Elbląski i inni.


Data publikacji: 01 października 2021


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
Przewiń do góry