Konflikty i mediacje

Konflikty i mediacje

28.11.2019 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu odbyło się siódme już spotkanie Akademii Rozwoju Osobistego Columbus w Elblągu. Poniżej relacja z wydarzenia przygotowana przez Panią Magdalenę Rokicką, Lidera Akademii w Elblagu.

"Wydarzenie poświęcone było konfliktom i mediacjom. Naszą Prelegentką, która zgodziła się podzielić swoją wiedzą, była Pani Bożena Rokicka - Mediator sądowy przy Elbląskim Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej, współautorka publikacji „Rozwiązywanie konfliktów w szkole”. Pani Bożena w sposób niezwykle przystępny przekazała swoją wiedzę z zakresu mediacji. Nie był to kolejny nudny wykład ale solidna dawka wiedzy popartej wieloma ciekawymi przykładami. Czym Pani Bożena zachwyciła Uczestników? Chyba wszyscy zapamiętaliśmy anegdotki z życia Mediatora i historię jednego długopisu.

Po raz pierwszy spotkaliśmy się w sali wykładowej w PWSZ w Elblągu przy Al. Grunwaldzkiej 137. Frekwencja dopisała. W spotkaniu uczestniczyło aż 40 osób, co jest wielkim osiągnięciem! Nasza prelegentka szła z przekonaniem, że będzie to spotkanie 10 osób, więc była mile zaskoczona, nie tylko imponującą frekwencją ale też aktywnością. Przekrój grupy był bardzo szeroki. Niezwykle ujął nas Tata z nastoletnią Córką oraz grupa rześkich Emerytów. Po prelekcji odbył się interaktywny konkurs Kahoot, w którym uczestnicy mogli sprawdzić jak bardzo uważni byli podczas prelekcji. Nagrodą za I miejsce w konkursie, była książka ufundowana przez Panią Bożenę, nagrodą za II miejsce zestaw przygotowany przez naszego Partnera –PWSZ w Elblągu, a książkę za zajęcie III miejsca ufundowała Akademia Columbus. Wszystkim Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy!

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim Uczestnikom za tak liczne przybycie, aktywne uczestnictwo i przede wszystkim za chęć pomocy w promocji naszych wydarzeń w Elblągu. Uczestnicy ochoczo wzięli ze sobą nasze ulotki i plakaty (ufundowane przez REPROSKAN), by szerzyć ideę spotkań rozwojowych w swoich miejscach pracy. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni, bo dzięki temu możemy dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

Kolejne spotkanie Columbusa odbędzie się 19.12.2019, również w PWSZ w Elblągu przy Al. Grunwaldzkiej 137. Koniec roku to czas podsumowań i rozliczeń. Żyjemy coraz intensywniej. W natłoku codziennych obowiązków brakuje nam czasu na refleksję, na rozmowę z sobą o tym, czego chcę, jakie mam plany, co chcę osiągnąć. Dlatego następnym razem podejmiemy temat Harmonii w życiu. Jak ją rozumieć? Jak ją odnaleźć? Jak ją osiągnąć? To temat idealnie wpisujący się w klimat zakończenia roku by z energią i motywacją wkroczyć w 2020 rok!"

 

Magdalena Rokicka

Akademia Rozwoju Osobistego Columbus w Elblągu

 


Data publikacji: 02 grudnia 2019


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu

Galerie zdjęć

wszystkie galerie