List wicepremiera prof. Piotra Glińskiego do akademickich środowisk sportowych

List wicepremiera prof. Piotra Glińskiego do akademickich środowisk sportowych

Szanowni Członkowie Sportowej Społeczności Akademickiej,

Drodzy Studenci, Szanowni Państwo!

Z okazji inauguracji roku akademickiego 2021/2022 zwracam się do Państwa z serdecznymi życzeniami pomyślności w nadchodzących, pełnych wyzwań, miesiącach.

Po trudnym czasie naznaczonym pandemią i zdalnym nauczaniem, wszystkich nas cieszy powrót studentów w uczelniane progi. Możliwość integracji, nawiązywania i pogłębiania relacji międzyludzkich to wspaniałe źródło inspiracji, które motywują nas do ciągłego samodoskonalenia i rozwoju.

Jedną z misji Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu jest wsparcie i upowszechnianie sportu w środowiskach akademickich, a uczelnie wyższe wspaniale nas w tym wspierają.

Szczególnie mocno pragnę podziękować władzom Akademickiego Związku Sportowego, który jest partnerem resortu w realizacji zadań dotyczących sportu i rekreacji w środowisku akademickim poprzez zapewnienie studentom dostępu do różnorodnej aktywności sportowej. W ramach AZS-ów, w niemal wszystkich krajowych uczelniach, sport uprawia ponad 42 tysiące osób! To cieszy i robi ogromne wrażenie.

Zawodnicy AZS, zrzeszeni w 250 klubach uczelnianych, przysparzają nam wiele dumy i radości, biorąc udział w krajowej i międzynarodowej rywalizacji. Wspaniale godzą naukę i pracę umysłową ze startami w Akademickich Mistrzostwach Polski, Europy czy świata oraz letnich i zimowych Uniwersjadach.

Sportowe środowiska akademickie wychowują także i otaczają opieką reprezentantów Polski, mistrzów sportu. Za nami pełne emocji igrzyska olimpijskie w Tokio. Na arenach sportowych w Japonii rywalizowało aż 69 „AZSiaków”, a 15 z nich mogło się cieszyć z olimpijskich medali. To utwierdza nas w przekonaniu, że wsparcie kierowane do akademickich środowisk sportowych wykorzystywane jest w najlepszy możliwy sposób.

Dziękuję całej sportowej społeczności akademickiej za pracę na rzecz popularyzacji sportu i aktywnego stylu życia. Władzom uczelni, pracownikom dydaktycznym, działaczom sportowym i przede wszystkim studentom życzę wielu sukcesów i pomyślności. Niech ten rok akademicki będzie dla Państwa szczęśliwy!

Źródło: Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu


Data publikacji: 06 października 2021


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
Przewiń do góry