Skuteczni nauczyciele z POWERem - konferencja w MOW w Kamionku Wielkim

Skuteczni nauczyciele z POWERem - konferencja w MOW w Kamionku Wielkim

Zawód nauczyciela wymaga ciągłego dokształcania się. Aby lekcje nie były nudne, pedagodzy powinni być na bieżąco z nowinkami, nie tylko technologicznymi, ale również w dziedzinie pedagogiki i psychologii.

W czwartek, 5 grudnia 2019 roku, w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kamionku Wielkim, odbyła się konferencja podsumowująca działania realizowanego w Placówce projektu „Skuteczni w pracy z agresywnymi i uzależnionymi”.  Inicjatywa realizowana była przez 18 miesięcy, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Projekt był dofinansowany z Funduszy Europejskich w kwocie 106 890,81 PLN. Celem przedsięwzięcia było przeszkolenie kadry w zakresie radzenia sobie z agresywnymi zachowaniami młodzieży, która często jest uzależniona od używek.

Patronat honorowy nad konferencją objęli: Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty oraz Starosta Elbląski. W wydarzeniu uczestniczyli dyrektorzy, pedagodzy oraz nauczyciele z 18 szkół i placówek oświatowych z Elbląga i terenu powiatu elbląskiego oraz 4 młodzieżowych ośrodków wychowawczych z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Swoją obecnością konferencję uświetnili przedstawiciele Kuratorium Oświaty – Delegatura w Elblągu, Starostwa Powiatowego oraz Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu.

Uczestnicy konferencji dowiedzieli się jak zarządzać projektem w placówce oświatowej, wysłuchali relacji z przeprowadzonych mobilności do Wielkiej Brytanii i Hiszpanii oraz osiągniętych  efektach. Ciekawą prelekcję o trudnym dorastaniu młodzieży przedstawiła dr Irena Sorokosz  Prorektor ds. Organizacyjnych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu.  Wykład o synergii programów Erasmus plus i PO WER przedstawiła Maria Chodakowska – Malkiewicz, konsultant d/s języka angielskiego i europejskich programów edukacyjnych Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu.

Zgromadzeni goście mieli możliwość zapoznania się z przykładami dobrych praktyk projektów edukacyjnych, realizowanych w elbląskich placówkach: Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 oraz w Szkole Podstawowej nr23.

Niespodzianką dla uczestników konferencji był występ artystyczny grupy teatralnej naszego Ośrodka, która dzień wcześniej zdobyła I miejsce na XXIV Ogólnopolskiej Scenie Prezentacji Artystycznych Realizacji (OSPAR) w Warszawie, gdzie otrzymali Nagrodę specjalną Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego. Nasi wychowankowie przygotowali również dla uczestników konferencji słodki poczęstunek.

Konferencja spotkała się z dużym zainteresowaniem, zachęcając innych do tego typu działań.

 Xymena Swatowska - koordynator projektu

Data publikacji: 10 grudnia 2019

Przewiń do góry