Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny Flaga: Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
IEEE Students & Young Professionals Meeting w Elblągu – za nami!

IEEE Students & Young Professionals Meeting w Elblągu – za nami!

W dniach 25-27.10.2018 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu odbyła się trzecia edycja ogólnopolskiego spotkania IEEE Students & Young Professionals Meeting. Głównym organizatorem wydarzenia było studenckie koło naukowe IEEE Elblag Student Branch działające w Instytucie Informatyki Stosowanej im. Krzysztofa Brzeskiego PWSZ w Elblągu.

IEEE (ang. Institute of Electrical and Electronics Engineers)jest największą na świecie organizacją zrzeszającą naukowców, studentów i inżynierów z wielu dziedzin: elektryka, energetyka, telekomunikacja, informatyka, medycyna, fizyka i inne. Jej głównym celem jest rozwijanie innowacji technologicznych na rzecz ludzkości: Ethernet, WiFi i Bluetooth to tylko trzy z wielu standardów IEEE.

IEEE Students & Young Professionals Meeting to wydarzenie wyjątkowe. – „Wraz z IEEE Young Professionals opracowaliśmy program, który powinien przyciągnąć uwagę wszystkich uczestników – mówi Krzysztof Niburski, przewodniczący koła naukowego  IEEE Elblag Student Branch -  Event ten ma niebanalną formułę i pozwala zorganizować tematyczne niespodzianki, na które zwykle nie są przygotowani uczestnicy. W tym roku postawiliśmy na sztuczną inteligencję i elektrykę, można też było usłyszeć o automatyce i robotyce, przetwarzaniu sygnałów, jak również o zastosowaniu zaawansowanych technologii w medycynie”.

- „Koło Naukowe IEEE Elblag Student Branch – oddział studencki IEEE, w którym zaangażowanych jest kilkunastu studentów, powstało zaledwie kilka miesięcy temu a już udało się mu wpisać na swoje konto organizację tak dużej imprezy” - mówi dr Katarzyna Wasielewska, opiekun koła i wykładowca PWSZ w Elblągu  - „Przynależność do organizacji  otwiera przed nimi wiele nowych możliwości: poznanie organizacji IEEE „od środka”, wsparcie merytoryczne, doświadczenia z biznesem, realizację pierwszych realnych projektów technicznych pod okiem naukowców i firm, kontakt ze studentami studiującymi na innych  uczelniach w kraju i na świecie, spróbowanie swoich sił w realizacji ambitnych i absorbujących zadań (zarządzanie czy organizacja wydarzeń).”

Tegoroczna edycja trwała trzy dni i zgromadziła w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu blisko trzystu uczestników. Zarówno wykłady jak i zajęcia warsztatowe przewyższyły formą i treścią oczekiwania organizatorów. Naukowcy z IEEE przygotowali ciekawe wykłady popularno-naukowe starając się przystępnym językiem przekazać zaawansowane treści techniczne związane z aktualnymi problemami naukowymi. Elektrownie termojądrowe, próbkowanie sygnałów czy widma wyższych rzędów to niektóre z poruszonych zagadnień. Specjaliści z przemysłu zwrócili uczestnikom uwagę na szerokie zastosowania sztucznej inteligencji w różnych dziedzinach życia. Mogliśmy usłyszeć wiele ciekawostek naukowych.

W wydarzeniu wzięli udział znani i cenieni naukowcy: prof. dr hab. inż. Adam Dąbrowski, prof. dr hab. inż. Krzysztof Kozłowski, prof. dr hab. inż. Ewaryst Tkacz, dr hab. inż. Krzysztof Poźniak, dr hab. inż. Jacek Misiurewicz, dr hab. inż. Rafał Scherer, za co serdecznie dziękujemy. Gościem specjalnym był przedstawiciel IEEE Katar Sekcja – Amith Khandakar, który poprowadził warsztaty z zarządzania czasem. Umiejętności miękkie są niezbędne w realizacji kariery zawodowej, jeśli chcemy być konkurencyjni i tworzyć profesjonalne zespoły. Organizacja IEEE kładzie nacisk nie tylko na wiedzę techniczną, ale również na kompetencje społeczne.

IEEE Students & Young Professionals Meeting stworzyło niepowtarzalną okazję przewodniczącym oddziałów studenckich IEEE wystąpienia przed tak wyjątkową publicznością. Niektórzy z nich mieli w tym dniu swoje pierwsze tak ważne wystąpienie w życiu.

Jestem dumna z naszych studentów. – mówi Katarzyna Wasielewska – To wyjątkowi ludzie. Zgrani, odpowiedzialni i sympatyczni. Zaprezentowali wysoki poziom organizacyjny i cieszę się, że wspólnie poradziliśmy sobie z tak wielkim wyzwaniem, jakim była organizacja tego wydarzenia.

Warto podkreślić, że trzech studentów Instytutu Informatyki Stosowanej otrzymało od firmy Intel granty: Krzysztof Niburski i Piotr Kwietniewski - za zaangażowanie w projekt badawczy z dziedziny sieci komputerowych oraz Patryk Jelonek – za prace programistyczne w ogólnopolskim projekcie Platforma prac dyplomowych IEEE. Zaangażowanie studentów w projekty badawcze i projekty realizowane wspólnie z firmami to symbol nowoczesnej uczelni.

Zorganizowanie tego wydarzenia nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc i zaangażowanie organizacyjne, merytoryczne i finansowe wielu podmiotów: Polska Sekcja IEEE, Chaptery IEEE, IEEE Young Professionals Poland, Stowarzyszenie Elektryków Polskich Polska, Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział w Elblągu, Intel – Złoty Sponsor, Grupa ENERGA – Złoty Sponsor, OPEGIEKA – Srebrny Sponsor, jak również firma GE Power. Dziękujemy bardzo!

Podziękowania należą się również patronom medialnym, a przede wszystkim naszej uczelni, która otworzyła drzwi umożliwiające zrealizowanie tego niesamowitego przedsięwzięcia. Dziękujemy również wszystkim pracownikom uczelni, którzy nas wspierają i pomagają rozwiązywać rozmaite problemy organizacyjne J

Event był również okazją do pomagania na innej płaszczyźnie. Była z nami Fundacja DKMS. Pomagajmy sobie!

 

Dziękujemy bardzo!

Komitet Organizacyjny

IEEE Students & Young Professionals Meeting 2018


Data publikacji: 31 października 2018

Przewiń do góry