Duże limity przyjęć oraz brak minimalnego progu punktowego przekonuje kandydatów na studia do PWSZ w Elblągu, że te dwa warunki nie będą przeszkodą w dostaniu się na wymarzony kierunek studiów.

Brak progów punktowych na studia – czy to możliwe?

Z całą pewnością, dobry wynik z matury pomaga w dostaniu się na wybraną uczelnię. Jednak pandemia i nauczanie zdalne znacząco wpłynęło na wyniki tegorocznych egzaminów. Co więc z kandydatami, którzy poradziliby sobie na studiach, a egzamin dojrzałości niestety nie poszedł po ich myśli? Na szczęście, są szkoły wyższe, które nie narzucają minimalnego progu, od którego przyjmują na poszczególny kierunek studiów. Podstawowym warunkiem przyjęcia na uczelnię po prostu jest zdana matura.

Przykładem może być Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu. Jak czytamy w zasadach rekrutacji „Nie ma ustalonego dolnego pułapu, od którego chętni są przyjmowani”. Uczelnia nie przedkłada wyniku matury nad zaliczone lata nauki w szkole średniej. Dodatkowo stara się wyjść naprzeciw i wesprzeć nowo przyjętych studentów, proponując im bezpłatne zajęcia i kursy wyrównawcze, np. z matematyki i fizyki.

Dziś można powiedzieć, że Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu dostosowała się do nowej rzeczywistości,  na którą wpływ miała nie tylko pandemia, ale też postęp technologiczny i zmiany gospodarcze.

Niedawno opracowana strategia wprowadza w Uczelni nowoczesny wymiar kształcenia wykorzystujący najnowsze technologie i innowacyjne metody nauki. Rekrutacja na rok akademicki 2021/22 oferuje szereg nowości w kierunku zawodów przyszłości.

 

PWSZ w Elblągu to przede wszystkim: przygotowane przy współpracy z pracodawcami programy studiów, nowoczesne laboratoria, małe grupy ćwiczeniowe oraz praktyki zawodowe pod okiem specjalistów.

 

Kandydacie, zdałeś maturę? Jeśli tak, to jesteś PRAKTYCZNIE przyjęty na studia!

 

Pełna oferta kierunków studiów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu oraz szczegółowe zasady rekrutacji znajdują się na stronie internetowej http://www.pwsz.elblag.pl/rekrutacja

 

Zapisz się na wymarzone studia

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu

ul. Wojska Polskiego 1, 82-300 Elbląg

www.pwsz.elblag.pl


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
Przewiń do góry