Strona główna    Mapa strony    Wersja angielska 

Aktualności

SENEKA - Ciastomania 2016 - studenci pomagają dzieciom
2016-12-06

Studenckie Koło Naukowe Myśli Społecznej i Politycznej "SENEKA" bardzo dziękuje za tak duże zainteresowanie akcją "Ciastomania”. Dziękujemy Studentom, którzy upiekli specjalnie na tę akcję ciasta oraz Władzom Uczelni za umożliwienie przeprowadzenia kolejnej edycji „Ciastomanii”.

 ... 
Nagrody w Konkursie na Kalendarz Adwentowy 2016 rozdane!
2016-12-05

Wczorajsza gala - wieńcząca 5 już edycję Konkursu na Kalendarz Adwentowy - zgromadziła w Instytucie Pedagogiczno-Językowym PWSZ w Elblągu nadzwyczaj licznie przybyłych gości. W pierwszej części spotkania w klimat adwentowego oczekiwania wprowadziły ich recytacje oraz przedstawienie przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Elblągu zatytułowane "Dary serca".

 ... 

TRODY - wystawa Romany Klinkosz
2016-12-04

  Wernisaż i spotkanie z autorką odbędzie się 7 grudnia (środa) o godz. 17.00 w Galerii „Filar Sztuki”

 ... 
CREO - Partnerska współpraca CREO na Zalewie Wiślanym
2016-12-02
Studenci z sekcji ochrona środowiska koła CREO kontynuują badania na Zalewie Wiślanym. Prace w laboratorium zostały poprzedzone dwoma listopadowymi rejsami badawczymi zorganizowanymi wspólnie z ekipą Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. ... 
Stypendia - WYNIKI II etapu – stypendia Rektora dla najlepszych studentów na r.a. 2016/17
2016-11-29
WYNIKI II etapu – stypendia Rektora dla najlepszych studentów na r.a. 2016/17 ... 
Warsztaty z kryminalistyki w SP nr 14
2016-11-28

24 listopada, studenci z koła naukowego Administracji Bezpieczeństwa Publicznego – Public Safety wraz z Panem Tomaszem Klucznikiem wykładowcą Instytutu Ekonomicznego, spotkali się z uczniami pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 14 w Elblągu. W ramach zajęć lekcyjnych odbyły się warsztaty z kryminalistyki. Mali detektywi zapoznali się z czynnościami ujawniania i zabezpieczania śladów kryminalistycznych. Uczniowie zostali zdaktyloskopowani, a także poznali pojęcie linii papilarnych. Na zakończenie zajęć dzieci samodzielnie ujawniały ślady linii papilarnych za pomocą pędzla ferromagnetycznego i przenosiły je na folię daktyloskopijną.

 ... 
SENEKA - Wampiriada- Studencka Krew Ratuje Życie
2016-11-25
Pod takim hasłem dobiegła końca kolejna edycja Wampiriady zorganizowanej w PWSZ w Elblągu.  Za organizację tego wydarzenia odpowiedzialne było Studenckie Koło Naukowe Myśli Społecznej i Politycznej Seneka. Tegoroczna akcja honorowego krwiodawstwa odbyła się 16 listopada i podobnie jak to miało miejsce w poprzednich latach studenci nie zawiedli . Zgłosiło się do nas 25 potencjalnych dawców z czego 450 ml cennej krwi mogło oddać 15 osób, dzięki czemu zebraliśmy jej niespełna 7 litrów! Wśród dawców pojawiły się osoby, ... 
< Poprzednie | Nastepne >